آموزش برنامه نویسی returntrue.io

افتتاح پروژه های مخابراتی و ارتباطات استان توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس

۱۸ اسفند ۱۳۹۷وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان گیلان از احداث ۵ هزار کیلومتر فیبر نوری برای توسعه ارتباطات روستایی در دولت دوازدهم خبر داد.
پروژه های ارتباطاتی استان گیلان با دستور حسن روحانی رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس و در حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولان گیلان و رودبار افتتاح شد.
وزیر ارتباطات که از طریق ویدیو کنفرانس در مخابرات رودبار با رییس جمهور در ارتباط بود، از بهره برداری ۴ پروژه آماده افتتاح با ۱۱ میلیارد سرمایه گذاری دولتی و ۱۵۴ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی خبر داد.
وی با اشاره به پوشش سراسری نسل سوم و چهارم تلفن همراه در سطح استان گیلان، افزود: با توسعه ارتباطات نسل ۳ و ۴ تلفن همراه در مناطق روستایی پوشش این مناطق از ۳۰ درصد به ۶۲ درصد افزایش یافته است.
 آذری جهرمی، پروژه خدمات اجباری در ۱۵۶ روستا و رومینگ بین دو اپراتور در ۷۰ روستا را یکی از پروژه های امروز عنوان کرد و گفت: توسعه دسترسی ثابت از طریق فیبر نوری توسط شرکت مخابرات ایران با سرمایه گذاری ۷۵ میلیارد تومانی در راستای شبکه ملی اطلاعات یکی دیگر از پروژه های آماده افتتاح است.
وی، راه اندازی ۲۵ سایت جدید و ۱۴۶ سایت توسعه ارتباطات روستایی توسط همراه اول را از دیگر پروژه های امروز عنوان کرد و افزود: پروژه راه اندازی۲۵۲ سایت جدید توسط ایرانسل چهارمین پروژه ای است که امروز به بهره برداری می رسد.
وزیر ارتباطات به یک پروژه مهم که از دهه فجر در دولت دوازدهم آغاز شد با عنوان «تار» (توسعه ارتباطات روستایی) اشاره کرد و گفت: بر این اساس برای حرکت در مسیر توسعه زیرساخت های نسل ۵، علاوه بر ۲۳ هزار کیلومتر فیبر نوری که در این سال ها برای ارتباطات بین شهری دایر شده،  ۵ هزار کیلومتر برای توسعه ارتباطات روستایی در دولت دوازدهم به اجرا می رسد و گیلان به عنوان دومین استان از فردا عملیات اجرایی احداث فیبر نوری به طول ۲۰۵کیلومتر آغار می شود.
بر اساس همین گزارش، بعد از معرفی پروژه های آماده بهره برداری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور بهره برداری از این پروژه ها را اعلام نمود.
 

تاریخ ثبت ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

ساعت ثبت 13:4